Au demontat macaraua de la Catedrala

Lucrarile pentru Catedrala „Inaltarea Domnului” au intrat in linie dreapta. Cati zeci de ani mai sunt pana la inaugurare, nu stiu.


5 thoughts on “Au demontat macaraua de la Catedrala

  1. 🙂 da si in Onesti este ceva de genul (pe ultima suta de metri de cativa ani)….la noi macaraua e inca in picioare :))

  2. catedrala aia e o sugatoare de bani. dar nu-i bai, ca sunt destui crestini ortodocsi evlaviosi (a se citi dobitoci) care sa presteze in continuare la imbogatirea unora sau altora.

    PS: s-a simtit cineva lezat? da, stiu ca am pus etichete, dar le meritati. Pentru ca locul in rai PUR SI SIMPLU nu ti-l cumperi, si ca le asigurati traiul prosper al preotilor burtosi.

  3. Draga Alex, e opinia ta si inteleg, ba chiar sunt de acord cu tine cand ai prezentat regula intrarii in Rai. Dar te rog frumos, nu generaliza preotii. Din pacate sunt si din acea categorie carora tu si altii ii numesc "preoti burtosi" si din pacate vor fi mereu, dar asa cum au fost, sunt si vor fi mereu, multi, putini, vor fi si "preoti fara burta" asa cum vrea lumea.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *